Kousek Asie v Praze: SAPA


Ano, je to tak - já, vyhlášený milovník Asie jsem byla v pražské SAPĚ poprvé teprve včera..ostuda, říkáte? Jo..asi to tak bude :)
Byla jsem zvědavá, co mě čeká - sice jsem nevěřila, že to tam bude opravdu nějak extra velký (a je) a doufala jsem v trochu tradičnější pojetí architektury (to, že jsem ji nenašla, ještě nic neznamená), ale hned po nahlédnutí do prvního obchodu s potravinami, jako bych se vrátila v čase a byla zase v okrajových částech Taipei nebo Hongkongu.. dokonce nechybí ani specifický smrádek, který jsem v Asii nenáviděla, ale tady mi vháněl slzy nostalgie do očí :) Jak malá jsem běhala od regálu k regálu a vykřikovala, že tohle znám a tohle jsem kupovala v Shenzhenu a kdesi cosi..taky jsem se opět dostala do situace, kdy jsem nevěděla, co si vlastně kupuju (viz. Pennywort drink..slovník mi napověděl, že se jedná o pupečník..ale asi potřebuju napovědět trochu víc) takové pátrání po významu slov bylo v Asii na denním pořádku..takže opět spokojenost :))


Včera jsem tam vlastně jen nakoukla, ale chystám se tam vrátit a pořádně to tam prozkoumat, tak se těšte na vyčerpávající fotoreportáž ;)






Leave A Comment

Používá technologii služby Blogger.