Ghibli mini sbírka :)


Včera se doma uklízelo a já zjistila, že (s Akajim) vlastníme krásnou kolekci věcí týkajících se studia Ghibli - mojí velké lásky :) Některé jsem dostala, jiné jsem si koupila při návštěvě Tokya a všechny je miluju! Největší radost mám asi z japonské dětské knížky Tonari No Totoro, sice je psaná japonsky a čte se odzadu, ale jsou v ní krásné obrázky a to mi stačí :D Dál tu máme (skoro) kompletní kolekci DVD filmů studia Ghibli - chybí jen ty, které vyšly teprve nedávno a plyšáčky z Tokya. Musím jětě někde sehnat ty nové filmy..a nebo ještě lépe celou kolekci na bluray a za velkyho plyšovýho Totora bych se taky nezlobila :)


A co to Ghibli a Totoro vlastně je?
Studio Ghibli je japonské animátorské studio, které má specifický styl a vede ho skvělý režisér Hayao Miyazaki a Tonari No Totoro (Můj soused Totoro) je jejich asi nejslavnější film a taky první, který jsem od nich viděla a hned si ho zamilovala.
Kdo ještě náhodou nezná, musí poznat - kromě Totora také Zámek v oblacích, Cestu do Fantazie, Princeznu Mononoke - to jsou moje nejoblíbenější. A nejlíp zní samozřejmě v originále :)


Leave A Comment

Používá technologii služby Blogger.